Музей «Личаківський цвинтар»

  • +38 (032) 275-54-15
  • Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

На Личаківському цвинтарі встановлено пам’ятник на могилі Федора Срібного

Федір Срібний (1881-1946) - український історик родом з Галичини. Закінчив народну школу в м. Надвірна, навчався в Коломийській гімназії. У 1895-1908 роках навчався на філософському факультеті Львівського університету. Гімназійний учитель у Львові, Тернополі, Станіславі, професор Львівської торгівельної академії. Представник Львівської історичної школи Михайла Грушевського. Дійсний член НТШ. У 1940-1941 роках співробітник Львівської філії Інституту історії України АН УРСР. 14 січня 1946 року був похований на полі 43 Личаківського цвинтаря. Місце поховання було віднайдене науковими співробітниками Личаківського цвинтаря. Довгі роки на цій могилі був металевий хрест.

У День Соборності України, 22 січня 2019 року, на фасаді будівлі «Просвіти» у Надвірній урочисто відкрили меморіальну таблицю уродженцям м. Надвірна, науковцям, членам товариства «Просвіта», громадським діячам братам Федору, Миколі та Юрію Срібним. Тоді ж поховання Федора Срібного на Личаківському цвинтарі відвідали його вдячні земляки, представники громадськості.

В липні 2022 року дирекцією Личаківського цвинтаря було встановлено пам’ятник на могилі історика, громадського діяча Федора Срібного.


Львів. Музей «Личаківський цвинтар» Офіційний сайт © Всі права захищені.