Музей «Личаківський цвинтар»

  • +38 (032) 275-54-15
  • Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Австрійський військовий цвинтар періоду Першої Світової війни (незбережений)

Австрійський військовий цвинтар був заснований російськими санітарними службами для полонених австрійської армії, які померли у львівських шпиталях у 1914-1915 рр.

Після повернення австрійців до Львова цей цвинтар був призначений для загиблих австрійської і союзних армій – німецької та турецької. На цвинтарі були поховання воїнів різних національностей – австрійців, українців, німців, поляків, чехів, словаків, словенців, хорватів, сербів, угорців, турків, боснійців. На ньому також здійснювали поховання січових стрільців – учасників Листопадового чину 1918 р.

На прилеглих до австрійського військового цвинтаря полях Личаківського цвинтаря  у 1941 р. ховали українців, які загинули у львівських тюрмах НКВС.

Головний вхід на військовий цвинтар був з боку нинішньої вулиці Черемшини, де до наших днів збереглась мурована брама.

У 1946-1947 рр. австрійський військовий цвинтар був зруйнований радянською владою, а на його місці влаштовані цивільні та військові поховання.

На даний час це територія сучасного Личаківського цвинтаря з північної сторони (сучасні поля №82,84,85 і Личаківське військове кладовище).

У 1989 р. у верхній частині Личаківського військового кладовища Львівське відділення Українського товариства «Меморіал» встановило високий березовий хрест, який згодом було замінено на металевий, в пам'ять про січових стрільців, старшин, учасників Листопадового чину 1918 р. 

У 1996 році на полі №85 встановлений пам'ятник в пам’ять про жертв масового розстрілу громадян України більшовицьким НКВС 26.06.1941 р. в тюрмі на Лонцького.

З ініціативи Австрійського Чорного Хреста на цьому ж полі у 2010 році встановлений пам’ятник в пам’ять про загиблих солдат колишньої Австро-Угорської монархії, а у 2018 році - встановлені два пам’ятники Урядом Республіки Хорватія та Урядом Республіки Словенія в пам’ять про загиблих у 1914-1918 рр. хорватських та словенських воїнів.


Львів. Музей «Личаківський цвинтар» Офіційний сайт © Всі права захищені.